Extrémně tuhá mechanická konstrukce

Tuhost a přesnost jsou charakteristickými znaky komponentů nových ONA NX. State-of-the-Art metody byly použity při jejich vývoji, zatímco nejlepší moderní obrábění a montážní technologie do jejich konstrukce.

Každý stroj je ověřen pomocí laseru, který kontroluje pozici každé osy, aby se ujistili, že spleňuje normu VDI 3441. Také každý stroj musí být v souladu s omezeními dle ISO 230-4.

Velké nosnosti a dlouhé pojezdy

Koncept fixovaného rámu umožňuje dosáhnout dlouhých pojezdů na osách X a Y stejně jako vysoké stability.

Upínací systém je fixován, takže hmotnost obrobku spočívá přímo na rámu. Naváděcí systém pro osy X-Y je tak poddán pouze lehkým mechanickým silám.

Konstrukce stroje je vyrobena ze stabilizované jemnozrnné litiny s příměsí grafitu. Konstrukční řešení je symetrické, tak aby tepelné deformace byly minimální.

Optimalizovaný design s použitím metody konečných prvků

Mechanická konstrukce stroje byla navržena metodou konečných prvků (FEM), s každým aspektem studovaných v nejextrémnějších podmínkách. Body vystavené největšímu pnutí jsou posíleny tak, aby byla konstrukce optimalizována.

Výsledkem je maximální tuhost, která je základní podmínkou pro vysoce přesné obrábění.

Přesnost, která vydrží

Pro zajištění vysoké přesnosti jsou osy X, Y a Z polohovány servomotory a kuličkovými šrouby vynikající kvality, kontrolovanými skleněnými pravítky v uzavřené CNC smyčce. Posuv je vykonáván na speciláně navrženém vedení.

Přímá kontrola polohování os X, Y, Z

Ve všech modelech ONA NX je kontrola polohování prováděna vysoce přesnými skleněnými pravítky. Použití skleněncýh pravítek určuje polohu přímo a umožňuje obsluze přesně zjistit, kde se elektroda právě nachází.